Čestitka glavnog imama povodom nove mektebske/školske 2019/20 godine

Dragi polaznici mekteba, poštovani učenici naših škola, poštovani muallimi/e, nastavnici i cijenjeni roditelji!

Čast mi je pozvati našu čestitu djecu i omladinu da sa puno strpljenja i marljivosti uče i usvajaju znanje da bi bili spremni graditi bolju i perspektivniju budućnost sebi, novim generacijama i svojoj domovini

Pozivamo sve uključene u nastavni i odgojni proces  u našim školama i mektebima da predano i odgovorno rade izvršavajući časnu misiju prenošenja znanja,  odgajanja i obrazovanja generacije budućnosti.

Pozivam roditelje da svim svojim nastojanjima podrže i učenike i  muallime da proces odgojno-obrazovnog rada u novoj mektebskoj i školskoj godini bude na nivou koji će voditi prosperitetu i boljem stanju naše zajednice.

Neka nam i ova nova mektebska i školska godina počne teći na krilima istinske inspiracije riječi Mudrog i Velikog Allaha dž.š.: „Ikre!“- Čitaj u ime Gospodara tvoga koji stvara.

Molimo Uzvišenog Allaha da nas pomogne u izvršavanju ove plemenite misije.

Čestitamo početak i želimo uspješnu novu mektebsku/školsku godinu!     

GLAVNI IMAM,  Zijad-ef. Vehabović

Gl.imam MIZ Puračić
Zijad ef.Vehabović
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
RSS
Facebook
Pinterest